Steam arkadaş ekleme nasıl yapılır? Steam arkadaş ekleyememe sorunu nasıl çözülür? Birini arkadaş listeme eklemej istiyorum fakat bulamıyorum. Tüm bu soruların yanıtı yazımızda…

Steam, arkadaşlarınızla birlikte oyun oynayabildiğiniz, dünyanın en yaygın oyun satış platformu. Bu platformun üyeleri dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar istedikleri oyunu satın alabilir ve istedikleri ülkeden bir kişiyi arkadaş olarak ekleyip birlikte oyun oynayabilirler. Steam, eklediğiniz arkadaşınızın o anki oynadığını oyunu da size gösterir ve dilerseniz siz de arkadaşınızın oynadığını oyuna katılabilirsiniz. Bir oyun arkadaşınızda yoksa ona Steam üzerinden satın alarak hediye edebilirsiniz.

Son dönemlerde çıkan oyunların birçoğu takım halinde oynandığından Steam arkadaş listenizin de sizinle aynı oyunlar oynayan arkadaşlarınızla dolu olması gerekiyor. Peki steam’de arkadaş nasıl eklenir ve arkadaş ekleme hatası nasıl çözülür?

Steam Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Steam programını açın ve sol üst menüdeki Arkadaşlar’a, ardından da Arkadaş Ekle’ye tıklayın.

steam arkadaş ekleme

“Arkadaş Ara” kutusuna eklemek istediğiniz arkadaşınızın ismini yazın ve onaylayın.

Ben deneme amaçlı Mithrain isimli Türk yayıncının ismini arattım. Steam çok yaygın kullanıldığından arkadaşınızla aynı isimde farklı kullanıcılara denk gelebilirsiniz. Arkadaşınızın profil isminin ve fotoğrafına bakarak doğru kişiyi eklediğinizden emin olun.

Eklemek istediğiniz kişinin isminin karşısındaki Arkadaş Olarak Ekle butonuna tıklamanız yeterli.

arkadaş ara bul ekle steam

Steam Arkadaş Ekleyememe Sorunu Nasıl Çözülür?

Steam, yeni üyelere yönelik bazı kısıtlamaları olan bir platform. Öyle ki arkadaş eklemeyi denediğinizde “Hesabınız bu özelliğin kullanılmasını sağlayacak gereksinimleri karşılamıyor” uyarısıyla karşılaşabilirsiniz.

Bu hatanın nedeni henüz bir oyun satın almamış olmanızdır. Steam, yeni üye olanların hesaplarındaki sınırlamaları kaldırmak için satın alma yapmalarını bekler. Birini arkadaş olarak eklemek istiyorsanız 5$‘lık satın alma yapmalısınız.

Eğer bir oyunu indirimle satın alıyorsanız ve bu satın aldığınız ilk oyunsa fiyatın 5 doları geçtiğinden emin olun. Son olarak CD key kullanılarak yada başkası tarafından hediye edilen oyunları kullanmanız bu engeli kaldırmaz.

Steam Arkadaş Ekleme Sınırı Kaç?

Steam, tıpkı sosyal medya siteleri gibi üyelerine sınırlama getirir. Bazı kişileri arkadaş olarak eklediğinizde “… davet edilemedi, arkadaş listesi dolu” hatası alırsınız. Bir hesap istediği kadar kişiyi arkadaş ekleyemez, sorun bundan kaynaklanır. 5 dolarlık oyun satın aldığınızda oyun size bir limit belirler ve bu limit hesabınızın seviyesiyle doğru orantılı olarak artar. Yani hesap leveliniz arttıkça arkadaş ekleme sınırınız da artacak ve o kadar çok kişiyi ekleyebileceksiniz. Kısaca birine arkadaşlık isteği gönderdiyseniz ve hata verdiyse o kişiyle başka bir şekilde iletişime geçerek listesinden birkaç kişiyi silmesini isteyebilirsiniz.

Steam’da en fazla kaç kişiyi arkadaş olarak ekleyebilirim diye soruyorsanız yanıtı hesap seviyenizle alakalıdır. Steam hesabınızı lvl yükselttikçe o kadar çok kişiyi ekleyebilirsiniz. Oyun satın aldıkça, görev yaptıkça Steam seviyeniz artar ve ekleyebileceğiniz arkadaş sayısı da bununla doğru orantılı olarak otomatik yükseltilir. Bazı yüksek level hesaplarda binlerce arkadaş görmenizin nedeni budur.

İyi oyunlar!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here