PUBG Lite versiyonu geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen ve diğer PC sürümüne göre çok daha az kaynak tüketerek tabiri caizse “Tost makinesinde bile oynanan PUBG” lakabı alan yeni nesil oyundur. Diğer oyunlarla birebir aynı özelliklere sahip olan oyundan bazı özellikler kısılarak düşük donanımların da istifade etmesi sağlanmış… Yalnız PUBG Lite, Steam versiyonuna göre daha farklı bir banlama politikası yürütüyor. Oyunda Steam v.b. bir hesap olmadığı için donanımdan ban yiyorsunuz yani bir daha aynı bilgisayarla PUBG Lite serverlerine bağlanamıyorsunuz.

PUBG Lite Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

Öncelikle PUBG’nin ban konusunda son derece kesin bir tavrı olduğunu ve ban yemeniz durumunda -eğer haksızsanız- bir daha oyuna giremeyeceğinizi bilmelisiniz.

Hile kullandıysanız ve bu bir şekilde tespit edildiyse üzgünüm, oyuna tekrar katılamayacaksınız. Zaten ekranınızdaki kocaman “Hata, Bu Bilgisayarda Artık PUBG Lite Oynayamayacaksınız” uyarısı her şeyi net olarak ifade ediyor olmalı. Donanımdan ban yediğiniz için bunun bir çözümü yok. İnternette donanım kimliği değiştirerek girmekten bahsetmiş ancak bu zor ve kesin çözüm değil. Bu durumda yapılması gereken mobil veya Steam sürümüne temiz bir başlangıç yapmaktır.

Eğer suçsuz yere ban yediğinizi düşünüyorsanız kendinize şunu sorun; oyuna VPN ile bağlandım mı? PUBG Lite henüz betada ve Türkiye’ye açılmamışken Türk oyuncular oyuna girebilmek için VPN kullanıyorlardı. Oyun sizi sürekli farklı İP kullanırken tespit ettiği için ban yemiş olabilirsiniz. Maalesef bunu aşmanın da bir yolu yok. Destek talebinde bulunabilirsiniz.

Bir diğer banlanma sebebi ise Pubg mobile sürümüne ait cheat yazılımlarının bilgisayarınızda mevcut olması. Siz başka bir pubg sürümünde hile yaptıysanız bunu da tespit edebiliyorlar. PUBG Lite sisteminizdeki bütün dosyaları taradığı için başka hile programları varsa Lite’de kullanmasanız bile kalıcı olarak veya 100 yıl gibi uzun süre yasaklanıyorsunuz.

PUBG Lite Yasağı Kaldırma Nasıl Yapılır?

Kesin olmamakla birlikte ban kaldırma talebi için resmi destek sayfasından yardım isteyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin.

  • https://litesupport.pubg.com/hc/tr/requests/new adresine gidin.
  • Sizden istenen tüm bilgileri seçerek eksiksiz bir şekilde doldurun.
  • E-posta adresi, Konu gibi kırmızı yıldızla işaretlenmiş bilgilerin doğru olduğundan emin olun.
  • Açıklama kısmına ban yediğinizi ve kaldırılması istediğinizi anlaşılır ve nazik bir dille yazın.
  • Eklemek istediğiniz resim veya video varsa ekleyerek talebinizi yönetime ulaştırın.

Artık tek yapmanız gereken beklemektir. Genellikle 1 hafta içinde tüm biletlere dönüş yapılıyor. Eğer gerçekten haksız bir durum varsa kısa süre içinde çözülecek ve oyuna tekrar giriş yapabileceksiniz.

Umarız hesabınız yeniden açılır ve oyuna dönebilirsiniz. Bundan sonra dikkat etmeniz gereken hile yazılımları kullanmamak, oyuna farklı ip’lerden giriş yapmamak ve hile sayılabilecek tüm programları bilgisayarınızdan silmek olmalıdır.

Sizlerle birlikte PUBG Lite versiyonunda banlanma sebeplerinden ve bunların nasıl kaldırılabileceğinden bahsettik. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce donanım (hardware) ban çok acımasız bir yöntem mi yoksa hilenin engellenmesi için şart mı? Yorum formunu kullanarak düşüncelerinizi iletebilirsiniz.

İyi oyunlar!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here