Günümüzde sanal dünyada oynanan uzun soluklu oyunlar birçok avantaj sağlıyor. Bu avantajların başında ise para kazanmak geliyor. Daha çok oyun oynayarak para kazancını artırmak artık birçok kişinin dikkatini çekiyor. Oyun dünyasında kimi oyunlar ücretli olurken kimi oyunlar da ücretsiz olarak oynanabiliyor. Paralı olan oyunlara başlayıp daha sonra oyunu bıraktığınızda ödenen para da içeride kalmış oluyor. Fakat oyun dünyasının kurtları buna da bir çözüm getiriyor. Oyun karakterlerini veya hesaplarını satabileceğini yerler hakkında yazının devamında bilgiler veriliyor.

Steam Destek Hesabı

Valve firmasının geliştirdiği bir destek hesabı olan Steam, oyun karakteri ve hesabını satmak isteyenlerin açması gereken bir hesaptır. Steam hesabı açılıp uygulama bilgisayara kurulduğunda orijinal oyun indirmek daha kolay oluyor. Ayrıca bu hesap tüm oyunların güncellemesini kendi yapar. Flash bellek, harici disk ya da CD ye yedekleme yapmadan tüm oyunları bu hesapta saklayabilirsiniz. Ücretsiz olan steam hesabı kolaylıkla açılır.

Linux, Windows ve Mac uyumlu olan Steam’de arama çubuğuna istenilen oyunun yazılıp kolaylıkla indirilmesini sağlar. Oyun karakterlerini ve hesapların satılabildiği bu hesapta, Steam şirketi herhangi bir mesuliyet kabul etmez.

Karakter Satıp Para Kazanmak

Ücretli ya da ücretsiz oyunları uzun süreli oynayarak para kazanmak birçok kişinin ekmek kapısı olmuş durumdadır. Belirli bir seviyeye getirilen oyunlar ve herkeste bulunmayan karakterlere sahip olanlar kısa sürede satış yapıyorlar. Özellikle zorlu seviyeleri geçenler hemen oyunlarına talip buluyorlar. Türkiye’de ve dünya da bu işi meslek edinen birçok kişi bulunuyor.

Oyun Karakteri Satılan Oyunlar

Oyun dünyasında son zamanlar adından sıkça söz ettiren ve milyonlarca oyuncusu bulunan birçok oyunun karakterleri satışa sunuluyor. Bu oyunlar; Metin 2, League Of Legends, World Of Tanks, Clash Royale, Dark Obit, Knight Online, Zula, Boom Beach, Marvel Contest Of Champions, Castle Clash gibi. Sayılan bu oyunlara bakıldığında Metin 2 oyunu diğerlerine göre bir tık daha çok talip buluyor. İnternetteki bazı alışveriş sitelerinde bu oyunlara ait karakterler ve hesaplar satışa çıkartılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here