Çoğu zaman önce filmi izleriz daha sonra filmin oyununu oynarız. Ancak günümüzde artık bunun tam tersini görüyoruz. Önce oyun çıkıyor daha sonra ise film çıkıyor. Peki filmi olan oyunlar hangileridir?

Ölümcül Deney

Ölümcül Deney, Resident Evil adlı oyundan derlenen bir filmdir. Bilim kurgu, fantastik ve gerilim türündeki film Paul Anderson tarafından yönetildi. Film oyun kadar çok sevildi. Özellikle film aksiyon sahneleri ile adından söz etti.

Asassin’s Creed

2016 yılında vizyona giren film Asassin’s Creed oyunundan uyarlamadır. Film oyunun oyuncuları tarafından pek beğenilmesede diğer sinema izleyicileri tarafından beğenildi. Film konusu açısından da oyun ile alakalı değil.

Tomb Raider

2018 yılında vizyona giren film oldukça beğenildi. Bazı sahneler neredeyse oyunla aynı çekilmiş ve başrol oyuncusu Alicia Vikander başarılı bir performans sergiliyor. Gişede’de iyi bir performans alan film hem oyuncular hem de sinema izleyicileri tarafından beğenildi.

Silent Hill

Korku ve gerilim türündeki oyunun 2006 yılında filmi çekildi. Film gerilim sahnelerini iyi yansıtırken izleyiciye korku hissini vermeyide başarıyor. Ayrıca oyundaki kanlı sahnelerde filmde yer alıyor.

Hitman

Hitman en çok oynanılan aksiyon oyunlarından biridir. Oyun bir çok kez filme uyarlanmıştır. Gişesi iyi olan filmin 2007 yılındaki çekiminde ise İstanbul’da geçen sahnelerde bulunuyor.

Warcraft

Oyun uyarlaması olan filmler arasında en büyük bütçeye sahip olan film gişede başarıyı yakalamamıştır. Bu yüzden filmin devam filmleri askıya alınmıştır. Ancak film başarılı oyunculara ve efektlere sahip.

Prince of Persia: Sands of Time

Başrolü Jack Gyleenhall tarafından canlandırılan filmin konusu ise Vezir tarafından çalınan Zamanın Hançeri’ni geri almak. Film oyunun oyuncuları için hayal kırıklığı oluşturdu. Çünkü oyundaki birçok unsur ve ayrıntı tam olarak işlenmemiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here