Close To The Sun adlı oyun 1800’lü yıllarda geçiyor. Ancak bu oyunda Nicola Tesla’nın hakim olduğu bir evren söz konusu olabildiğinden ötürü teknolojik gelişmelerin farklı bir biçimde ilerlediğini de görebiliyoruz.

Close To The Sun Hakkında

Gizem, araştırma ve dedektiflik ögelerini barındırsa da diğer aynı tip oyunlardan kendini bir nebze de olsa öne çıkarmayı başaran oyun içerisinde etkileyici bir hikaye oyuncuları bekliyor. Oyun Nicola Tesla’nın gemisi olan Helios içerisinde var olan bir hikayeye sahip olmasıyla ön plana çıkabiliyor. Rose Archer adlı bir gazeteciyle oynanacak olan Oyunda; her yanı ölü insanlarla dolu olan bir gemide başlangıç yapılabiliyor. İnsanların neden öldüğünü araştırmak adına hareket edecek olan Rose; kardeşi Ada’nın mektubundan da yararlanacaktır. Bu geminin farklı noktalarını da zaman içerisinde keşfedebilecektir.

Close To The Sun adlı oyun 1800’lü yıllarda geçiyor. Ancak bu oyunda Nicola Tesla’nın hakim olduğu bir evren söz konusu olabildiğinden ötürü teknolojik gelişmelerin farklı bir biçimde ilerlediğini de görebiliyoruz. Edison ile arasındaki savaşı kazanan Tesla’nın bu başarısını oyun içerisinde sık sık görebilmek de mümkün olabiliyor. Oyunun en önemli hikaye detayları arasında da bu durumun olduğu söylenebiliyor.

Close To The Sun adlı oyunun hikayesi her zaman gizemini sürdürerek; oyuncuları içerisine çekmeyi aktif olarak başarabiliyor. Rose karakterinin ilk olarak bu oyunda kilitli kapıları açarak Ada’yı kurtarması gerekiyor. Bundan sonraki zaman diliminde de hızlıca bulmacaları çözmek gerçekleştirilebilecek olan bir durum olarak tabir edilebiliyor.

Close To The Sun Oyun İncelemesi
Close To The Sun Oyun İncelemesi

Close To The Sun adlı oyun 10 bölümden oluşarak; yaklaşık olarak 5 saatte bitirilebilecek bir yapıda yer alabiliyor. Oyunun hikayesi dışında pek fazla ilgi çeken bir yanı bulunmuyor. Oyun içerisinde canavarlardan rahatlıkla kaçmanın yanında bulmacaların da oldukça kolay bir şekilde çözümlenmesi bu oyunun giderek daha da sıkıcı bir hal aldığını ifade edebiliyor. Oyunun grafik kalitesi de vasat olarak adlandırılabiliyor. Oyunda oyuncuları çeken hikayeden başka herhangi bir ayrıntı yer almıyor. Grafik, müzik, çevre sesleri bu oyunun kullanıcıları tatmin etmesinde ideal kriterlerde yer almamasından ötürü de tercih edilmeyen bir oyun olmasına sebep olabiliyor.

Oyunun internet sitesini ziyaret edebilirsiniz!

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri (Windows)

İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Core i5 / AMD FX 2.4 Ghz
Bellek: 8 GB
Grafik Kartı: 3GB RAM’e sahip NVIDIA GeForce GTX Series 7 veya AMD Radeon R9
DirectX: DirectX 11
Depolama: 50 GB
Ses Kartı: DirectX

Önerilen Sistem Gereksinimleri (Windows)

İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Core i7 / AMD Ryzen 7
Bellek: 8 GB
Grafik Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD RX 470
DirectX: DirectX 11
Depolama: 50 GB
Ses Kartı: DirectX

Oyun Fragmanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here